Home / Aktualności / Platforma Nutanix w IR

Platforma Nutanix w IR

Posted on

nutanix-logo

Jedni …  mówią o Nutanix w Polsce a My go używamy. 

Nutanix Virtual Computing Platform to skalowalne rozwiązanie klastrowe w postaci appliance’ów, bazujące na serwerach z wbudowanymi pamięciami masowymi klasy enterprise, pozwalającymi na zbudowanie w pełni funkcjonalnej platformy wirtualnej, opartej o dowolnego hypervisora. Nutanix to jedyne na rynku dedykowane rozwiązanie do tworzenia środowisk wirtualnych (VMware, HyperV, KVM, Citrix), które w ramach jednego produktu konsoliduje warstwę sprzętową, obliczeniową oraz oprogramowania.

nutanix-architecture-100422562-orig

Zapewnia również niespotykaną redukcję czasu wdrożenia oraz jego prostotę, jak również łatwą rozbudowę przy zachowaniu zarządzania całą infrastrukturą z poziomu jednego panelu administracyjnego. Dodatkowo Nutanix wyposażony jest wiele zaawansowanych funkcji takich jak m.in. deduplikacja i kompresja danych, system kopii migawkowych, klony czy replikacja w obrębie klastra.

nutanix-dashboard-100422563-orig

Nutanix to wciąż jeszcze rozwiązanie dla bogatych, którzy maja ambicje rozwijać swoje zasoby IT w sposób niekonwencjonalny, skłonnych do podjęcia ryzyka zmiany dotychczasowego podejścia do budowania nowoczesnych centrów przetwarzania danch.  Z naszego doświadczenia wynika, że jest to rozwiązanie, które jeszcze się rozwija i być może w niedalekiej przyszłości będzie stanowić pewien standard – a raczej koncepcję budowy DC, która już jest wykorzystywan w praktyce przez największe firmy IT.

Nasza ocena:

 

InfoWorld Scorecard
Scalability (20.0%)
Management (20.0%)
Value (10.0%)
Setup (10.0%)
Availability (20.0%)
Performance (20.0%)
Overall Score (100%)
Nutanix NX-3000 Series 9.0 10.0 8.0 9.0 10.0 9.0 9.3

Więcej informacji: www.nutanix.com

Dodaj komentarz

Top