Home / Aktualności / Ranking Truffle 100 – Asseco utrzymało szóste miejsce, Comarch awansował

Ranking Truffle 100 – Asseco utrzymało szóste miejsce, Comarch awansował

Posted on

Grupa Asseco utrzymała szóste miejsce, a Comarch awansował o dwie pozycje w rankingu Truffle 100 – największych dostawców oprogramowania w Europie, według edycji 2015/2016. Polska w rankingu wyprzedza Szwajcarię.

Leonardo Rizzi/Flickr (CC BY-SA 2.0)
Leonardo Rizzi/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Zestawienie uwzględnia przychody (całkowite oraz ze sprzedaży własnego oprogramowania i usług) oraz liczbę osób pracujących w obszarze R&D w 2014 roku.

Asseco ponownie odnotowało najbardziej dynamiczny wzrost sprzedaży własnego oprogramowania i usług informatycznych, jak również zatrudnienia spośród firm, które znalazły się w ścisłej czołówce rankingu. Ponad 12 proc. przyrostu przychodów powoduje, że firma goni piątego w rankingu niemieckiego WincorNixdorf. Lepszą dynamikę z największych w rankingu firm miał dopiero, zajmujący dziesiątą pozycję Misys z Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy poprawili przychody o 44 proc.

Drugi polski reprezentant w Truffle 100 – Comarch – odnotował wyższą niż Asseco, bo 15-procentową dynamikę sprzedaży własnego oprogramowania i usług. Pozwoliło to przesunąć się krakowskiej firmie z 45. na 43. miejsce.

Grupa Asseco w 2014 r. uzyskała blisko 1,2 mld euro przychodów ze sprzedaży swojego oprogramowania, co stanowi 12 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Na całym świecie firma zatrudnia obecnie blisko 3,7 tys. pracowników w sektorze R&D. To o 8 proc. więcej niż w 2013 r.

Dodaj komentarz

Top