Home / Aktualności / Kluczowy dowód na potwierdzenie zamachu był sfałszowany

Kluczowy dowód na potwierdzenie zamachu był sfałszowany

Posted on

Kancelaria premiera zamyka strony z raportem komisji Millera o katastrofie smoleńskiej.

Strony Faktysmolensk.gov.pl i Komisjasmolensk.gov.pl nie działają. Wyskakuje informacja „nie odnaleziono serwera” i „404 not found”. W obu miejscach był raport rządowej komisji Jerzego Millera o przyczynach katastrofy pod Smoleńskiem. Strony zamknęła kancelaria premiera.

Fakty Smoleńsk
Archiwalna strona FaktySmolensk.gov.pl

Na stronie Faktysmolensk.gov.pl tzw. zespół Laska publikował teksty, zdjęcia i filmy tłumaczące przyczyny katastrofy smoleńskiej, opisane w rządowym raporcie. Były tam też krytyczne analizy hipotez zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza.

Za pośrednictwem tej strony zespół Laska odpowiadał również na pytania czytelników: o ekspertów komisji Millera, badanie wraku czy zderzenie z brzozą. W sumie od 2013 r. odpisał 635 razy.

Maciej Lasek, członek komisji Millera, a dziś szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, dziwi się tej decyzji.

– Dlaczego jedyny oficjalny raport w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej został zdjęty? – pyta. – To raport, na podstawie którego wdrożono w wojsku nasze zalecenia. Poprawił bezpieczeństwo lotnicze. Co się takiego wydarzyło? Przecież nie ma innego raportu, nie ma nowej komisji. To był jedyny oficjalny dokument w tej sprawie.

To aluzja do zapowiedzi nowego szefa MON Antoniego Macierewicza. Zapowiedział, że powoła nową Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, ponieważ raport komisji Millera uważa za nieprawdziwy. Do nowej komisji mieliby wejść eksperci z jego zespołu parlamentarnego. Ich zdaniem to nie była zwykła katastrofa samolotu, ale zamach na prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Utrzymują, że na pokładzie tupolewa doszło do wybuchu bomby.

Na konferencji prasowej Beata Szydło była pytana o zamknięcie strony.

– Ta strona została zamknięta i będzie zamknięta po prostu. Myślę, że to jest ta odpowiedź jedyna, którą mogę w tej chwili udzielić – odpowiedziała Szydło.

Archiwum serwisu Faktysmolensk.gov.pl znajdziesz na stronach:

 

Dodaj komentarz

Top