Home / Aktualności / Ranking PWD online i MC – Strony administracji publicznej i organów samorządów terytorialnych coraz bardziej dostępne

Ranking PWD online i MC – Strony administracji publicznej i organów samorządów terytorialnych coraz bardziej dostępne

Posted on

Strony administracji publicznej i organów samorządów terytorialnych są coraz bardziej dostępne. Dzięki serwisowi PWD online – widzimy jak można w sposób tani a jednocześnie praktyczny i prosty przyczynić się do popularyzacji wiedzy o fachowym budowaniu serwisów i stron WWW. Administracja państwa i samorządy wydają miliony na szkolenia i audyty, po zakończeniu których urzędnicy otrzymują dyplomy i sterty niepotrzebnych nikomu papierów a następnie wydają kolejne miliony na zakup licencji na oprogramowanie, które ma uczynić ich strony „dostępniejsze” i bardzie przyjazne nam – ludziom.

 

pwd-wskaznik

Widać jak na dłoni, które samorządy zwiększają swoje starania aby ich strony internetowe była dostępniejsze dla nas wszystkich.  Wśród liderów, którzy w ostatnim tygodniu poczynili największe postępy są Urząd Gminy w Solinie, Urząd Gminy Harasiuki, Urząd Gminy Sławno, Urząd Gminy Brwinów oraz Urząd Miejski w Wałbrzychu.

pwd-nawiekszy-awans

Czekamy na kolejne aktualizacje projektu PWD online, wiemy już z nieoficjalnych źródeł, że autorzy szykują się do poważnych zmian i wprowadzenia kolejnych metryk pomiaru dostępności oraz wprowadzenia innych ciekawych i innowacyjnych  rozwiązań audytu stron i systemów informatycznych w tym zakresie. Inwestowanie w dobre narzędzia, które przynoszą realne korzyści w ramach uzasadnionych kosztów to dobra inwestycja na przyszłość. Warto wspierać pomysły małych lokalnych firm, w tym wypadku stowarzyszenia – bo są one naszą przyszłością.

 

robert.smietanka-internet_pl

Robert  Śmietanka

 

Dodaj komentarz

Top