Home / Aktualności / Internet.pl partnerem HUAWEI

Internet.pl partnerem HUAWEI

Posted on

Od Maja 2013 internet.pl jest partnerem firmy HUAWEI, w naszej ofercie integracji systemów IT dostępne są wszystkie produkty tej firmy.

HUAWEI jest wiodącym światowym producentem sprzętu telekomunikacyjnego. Działający od 1988 roku koncern, w Polsce znany jest głównie za sprawą swoich modemów bezprzewodowych, które dostępne są dostępne praktycznie u wszystkich wiodących na rynku operatorów komórkowych. Jeśli więc wydaje Ci się, że nie znasz marki HUAWEI, to odwróć swój modem… HUAWEI dostarcza rocznie ponad 60 milionów modemów szerokopasmowych na całym świecie.

 Poprzez ciągłe innowacje oraz zorientowane na klienta tworzone są coraz bardziej zaawansowane technologie w zakresie infrastruktury sieciowej, aplikacji, oprogramowania oraz profesjonalne urządzenia i usługi. Dzięki wszechstronnej ofercie technologii sieci przewodowych, bezprzewodowych oraz IP, HUAWEI zdobył pozycję lidera w erze tworzenia nowych rozwiązań konwergentnych, opartych w pełni na sieciach z protokołem IP (All-IP).

 

 

Nasze produkty i rozwiązania zostały wdrożone w ponad 100 krajach i są wykorzystywane u 45 z 50 najlepszych na świecie operatorów telekomunikacyjnych, którzy obsługują w sumie jedną trzecią ludności świata. Misją firmy HUAWEI jest wzbogacenie życia poprzez komunikację. Wykorzystując nasze doświadczenie i wiedzę w sektorze telekomunikacyjnym współtworzymy cyfrowy świat dając ludziom szansę dołączenia do ery informacji, niezależnie od ich geograficznego pochodzenia.

W celu rozwiązania szeregu narastających problemów klimatycznych firma HUAWEI wdrożyła szereg rozwiązań proekologicznych, które pozwalają klientom zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla, co przyczynia się do lepszej ochrony środowiska naturalnego.

Innowacyjność

46% pracowników HUAWEI zajmuje się działalnością badawczo-rozwojową, a średnio 13% rocznego dochodu firmy przeznaczane jest na inwestycje w tej dziedzinie. W roku 2012 Huawei zwiększył inwestycje w badania i rozwój do sumy 4,8 mld dolarów, co stanowi 13 procent rocznego przychodu ze sprzedaży. Firma dysponuje globalną siecią 16 ośrodków badawczych, 28 centrów innowacji prowadzonych wspólnie z klientami oraz 45 ośrodków szkoleniowych.

Zgodnie z realizowaną polityką ochrony prawa własności intelektualnej, w 2012 roku Huawei był trzecią pod względem ilości aplikacji firmą należącą do Patent Cooperation Treaty, zgłaszając 41,948 wnioski patentowe w Chinach, 12,453 wnioski PTC i 14,494 wnioski patentowe poza Chinami. Łącznie Huawei otrzymał 30,240 licencje patentowe.

Będąc zarówno aktywnym członkiem jak i liderem ok. 150 różnych organizacji skupiających firmy i instytucje z branży, Huawei kieruje się przekonaniem, że standardy odgrywają w niej kluczową rolę. Pobudzają one innowacyjność niezbędną do zagwarantowania interoperacyjności, technicznej konwergencji oraz zapewnienia klientom możliwości skalowania swoich przedsiębiorstw zgodnie z potrzebami rynku. Do dziś, firma Huawei zgłosiła w sumie ponad 35 tys. propozycji standardów, w tym 5 tys. w roku 2012.

Portfolio produktów

Carrier Network

Radiowe Sieci Dostępowe: SingleRAN, LTE, GSM, WCDMA, CDMA, TD-SCDMA, WiMAX
Sieć: FTTx, DSL, WDM / OTN, MSTP / Hybrid MSTP, Microwave, Router, MSP, PTN i cyber-bezpieczeństwo
Sieć szkieletowa: IMS, softswitch do rozwiązań mobilnych, NGN, sieć pakietowa, SDM, PCRF, Cloud, CDN, sieć sygnalizacyjna
Aplikacje i oprogramowanie: NGBSS, cyfrowy dom, SDP, eMiasto, Mobilne biuro
Rozwiązania kolokacji: zasilanie hybrydowe, zasilanie podstawowe, anteny & RF, szafki uliczne, Infrastruktura światłowodowa i miedziana

Device

Mobilne urządzenia szerokopasmowe: modemy USB, modemy bezprzewodowe, moduły MBB, urządzenia WiMAX
Telefony: UMTS, GSM, CDMA, TD-SCDMA
Urządzenia konwergentne: stacjonarne / bezprzewodowe terminale, routery bezprzewodowe, elektroniczne ramki do zdjęć, dekodery
Rozwiązania video: Telepresence, rozwiązania do wideokonferencji  

Enterprise

Infrastruktura sieciowa: switche ethernetowe, routery, WLAN, MSTP, wavelength division multiplexing (WDM), produkty dostępowe i bezpieczeństwa
Komunikacja przedsiębiorstw: call center, unified communication, rozwiązania videkonferencyjne
Centra Danych: Serwery, przechowywanie danych, centra danych, switche ethernetowe i routery, rozwiązania dla centrów kontroli
Cloud computing: Aplikacja & Oprogramowanie, OSS, rozwiązania dla bezpieczeństwa sieci i danych
Rozwiązania skierowane do sektorów: GSM-R dla szybkich kolei, inteligenta energia, Smart Grid, a także rozwiązania użyteczności publicznej, dla administracji publicznej, w tym e-Administracja, e-Miasto, e-Zdrowie, e-Bankowość, and e-Edukacja.

Usługi globalne

Integracja systemów: integracja sieci mobilnych, integracja sieci stacjonarnych, rozwiązania dla centrów danych i kolokacji
Usługi dodane: Managed Services, Experience Enhancement, bezpieczeństwo sieci
Usługi szkoleniowe: wymiana wiedzy, certyfikacja Huawei, doradztwo

Nagrody i wyróżnienia

“Best Contribution to R&D for LTE in North America” (LTE North America, listopad 2010)
“Corporate Use of Innovation Award” (The Economist, wrzesień 2010)
“Green base station innovation”, “Wholesale network innovation”, “Consumer voting innovation” awards (Global Telecom Business Innovation Awards, czerwiec 2010)
“LTE Innovation and Commercialization” award (LTE World Summit 2010, Maj 2010)
“Most Innovative Companies” – globalnie (Fast Company, luty 2010; 5. miejsce, zaraz za Facebookiem, Amazonem, Apple i Google)
“Best Service Delivery Platform Award” (GSM Association, luty 2010)
“Boldness in Business Award” (Financial Times, marzec 2009)
“Green Mobile Award” (GSM Association, listopad 2009)
“2009 IEEE Standards Association Corporate Award” (IEEE, 2009)

Dodaj komentarz

Top