Home / Aktualności / Zapachy w sieci czyli oPhone Duo i oSnap

Zapachy w sieci czyli oPhone Duo i oSnap

Posted on

 

Naukowcy z Harvardu z powodzeniem przetransferowali przez Internet pierwszy zapach z Paryża do Nowego Jorku we wtorek rano przez iPhone i specjalna aplikację.
Wiadomość z zapachami szampana i owoców została przekazana za pośrednictwem nowej platformy komunikacyjnej zwanej oPhone.
 
internet-pl-smell1
 
Działa to tak: Specjalna aplikacja pozwala zrobić zdjęcie czegoś i  oznaczyć je kilkoma znacznikami zapachowymi –  nuty zapachowe (z ponad 3000 zapachów).  
internet-pl-osnap2
 
W ten sposób oznaczone fotografie trafiają do adresata i są przekazywane przez specjalne urządzenia zwane oPhone Duo będące pod kontrolą aplikacji oSnap.
oPhone Duo potrafi generować wiele wymyślnych zapachów, jego wadą jest rozmiar co powoduje, że jest raczej uciążliwym gadżetem – prototypem.
 
Trwają prace nad urządzeniem oPhone uno, którego rozmiary będą znacznie mniejsze co pozwoli na lokowanie tych rozwiązań w różnych urządzeniach przenośnych.
 
W  swoim wnętrzu urządzenie kryje kilka cylindrycznych elementów z tworzyw sztucznych zwanych przez Twórców neuronami tego „ustrojstwa” Każdy z neuronów posiada otwory do których ładowane są specjalne materiały aromatyczne. Neurony są sterowane przez aplikację i w zależności od położenia z otworów wydzielają się różne zapachy, których kombinacja daje pożądaną woń. Pakiet 4 neuronów zapachowych będzie kosztował nie więcej niż 20$ i będzie dostępny na podobnych zasadach jak kasety z tuszem do drukarek.  
 
 internet-pl-ophone-duo
 

Dodaj komentarz

Top