Home / Aktualności / Webinarium: WCAG – czy jesteście gotowi?, najbliższy piątek 9 czerwca, o godziny 11:15

Webinarium: WCAG – czy jesteście gotowi?, najbliższy piątek 9 czerwca, o godziny 11:15

Posted on

 

Webinarium: WCAG – czy jesteście gotowi?,  najbliższy piątek 9 czerwca, o godziny 11:15

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wspiera i promuje rozwiązania w obszarze integracji cyfrowej, zwracając szczególną uwagę na dostępności stron www dla osób z niepełnosprawnością. Obecnie wdrażamy nową witrynę internetową, która ma za zadanie sprostać wszystkim wytycznym międzynarodowego standardu WCAG 2.0.

PIIT ma świadomość, że walka z wykluczeniem cyfrowym osób z niepełnosprawnością wymaga wspólnych działań. Dostępne rozwiązania techniczne oraz komunikacyjne, wciąż nie funkcjonują w sposób, który umożliwia swobodny dostęp dla osób o specjalnych potrzebach, szczególnie nie posługujących się myszką i touch padem – niedowidzących, niewidomych czy głuchych.

 

Podczas webinarium:

*   wskażemy cele –  opowiemy szerzej o tym, dlaczego warto doskonalić dostęp do oferowanych usług dedykowanych Klientom z niepełnosprawnością
*   opowiemy o szczegółach wdrożeń mechanizmów monitoringu i kontroli dostępności www na przykładach, które prezentować będą zaproszeni eksperci
*   zwrócimy uwagę, na to jak ważne jest edukowanie developerów i administratorów stron www.

Spotkamy się z:

*   ekspertem Fundacji Integracja – Jakubem Dębskim, który opowie o możliwościach audytu stron oraz doradztwa w zakresie wdrażania wytycznych WCAG 2.O.
*   z ekspertem firmy Squiz – Dominikiem Paszkiewiczem, który opowie o wdrażaniu standardów WCAG podczas projektowania witryn, w tym nowej strony PIIT.
*   z ekspertem firmy Migam – Przemysławem Kuśmierkiem, który omówi 2 przykłady dobrych praktyk wdrażanych przez firmę Migam.
*   z ekspertem internet.pl –  Robertem Śmietanką, który opowie o monitorowaniu serwisów internetowych i doprowadzaniu do wzrostu ich dostępności.

 

Dołącz do spotkania Skype’a <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY>
Problem z dołączeniem? Wypróbuj aplikację Skype Web App <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY?sl=1>

Dodaj komentarz

Top