Home / Aktualności / Koduj z klasą

Koduj z klasą

Posted on

Promocja nauki programowania

Projekt „Koduj z Klasą” był kontynuacją działań realizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie „Koduj z Klasą” w 2014 roku, nakierowanych na rozwój umiejętności programistycznych wśród uczniów i nauczycieli. W projekcie uczestniczyło 400 nauczycieli szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych oraz ok. 4000 uczniów szkół podstawowych i ok. 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tegoroczna edycja programu Koduj z Klasą zaowocowała także rozwojem materiałów dydaktycznych do języków Scratch i Python. Powstały nowe scenariusze lekcji dla 6-latków, wykonana została adaptacja materiałów z języka Scratch na potrzeby nauczycieli szkół gimnazjalnych, zaktualizowano dotychczasowe materiały dla języka Python i rozbudowano je o nowe tematy.

Ponadto przygotowany został poradnik – przewodnik po metodzie „Design Thinking” dla nauczycieli, który wprowadza uczestników projektu w podstawy pracy projektowej.

Przeprowadzony został też cykl  warsztatów/spotkań promocyjnych zachęcających do rozpoczęcia nauki programowania – dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Odbyły się szkolenia dla nauczycieli z języków Scratch oraz Python oraz specjalne szkolenia dla Ambasadorów projektu.

Zarówno nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego jak i szkół ponadgimnazjalnych wysoko ocenili poziom szkoleń oraz przydatność zdobytej wiedzy i przygotowanych scenariuszy.

Więcej: https://mc.gov.pl/projekty/promocja-nauki-programowania/koduj-z-klasa

Dodaj komentarz

Top